29 Mart 2015 Pazar

Puzzle Tutkusu


2002 yılından beri puzzle 'larla olan dostluğum gün geçtikçe arttı.Otuzdan fazla büyüklü küçüklü tablom  bir tane de puzzle saatim oldu.1500'lük parçayla hiçbir bilgim olmadan  işe başladığımda geceli gündüzlü 15 günde tabloyu tamamladım. Sonrasında tercihim daha az sayıda parçalar oldu. Artık hobi halini alan , evimde zaman zaman değiştirerek asıp, bakmaktan keyif aldığım küçük renkli parçalar gerek yapımı gerekse sonrasında benim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Başlarken tek tek pirinç ayıklar gibi aynı renklerdeki parçaları ayırmak, sonrasında bir araya getirmek, önce kenarlardan başlayıp ,ortaya doğru ilerlemek, yanlış bir parçayı yanlış yerde birleştirdiğimde kendime gülmek. Puzzle'ı  tamamlayıp çerçevelettirmeye götürdüğümde rengine , dokusuna uygun çerçeve seçmek, keyifli bir uğraş. Bir kişiye özel yaptığım  haricinde , puzzle'ları kimseye hediye etmedim. Bu zamana kadar beni en zorlayan  ,halen yapmakta olduğum çok küçük parçalı puzzle oldu. Hali hazırda 2 tane çerçevelenmeyi bekleyen ve iki tane de  hiç açılmamış yapbozum var.Renkli küçük parçaların bir  araya gelmesi için geçen süre tam bir sabır işi.Sonuç herşeye bedel. 


12 yorum:

 1. Benim de yeni tutkum puzzle :) Gerçekten insanı rahatlatıyor zihni güzel şeylerle meşgul ediyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle , ama sabırlı olmayanlara hiç tavsiye etmem

   Sil
 2. O kadar uğraşıp duvara asmamak olmaz tabiki, bir de duvara asılmayacak gibi değiller ki harika görünüyorlar. Ben bulaşmamaya çalışıyorum şimdilik, bırakamayacağımdan korkuyorum :) mutlu kalın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim . Çok keyifli çooook :)))

   Sil
 3. Çok güzel olmuşlar.. Gerçekten güzel bir uğraş olmalı. :::)))

  YanıtlaSil
 4. Merhaba , bloğunuzu yeni keşfettim. Takibe aldım. Benim bloğuma da beklerim. Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz. Blog adresinizi yazarsanız sizi ziyaret edebilirim :))

   Sil
 5. Harika bir hobi oldugunu dusunuyorum. Bende hep yapmak istemisimdir ama bir turlu denk mi getiremedim yoksa geri plana mi attim bilmiyorum yapmak kismet olmadi :)

  YanıtlaSil
 6. Ah ailece haftalarca uğraşıp sadece 1 tane eksik parça görünce bidaha yapmadık :( Firmaya mail attım 1 tane eksik parçayı yollamaları için ama olumsuzda olsa hiçbir cevap atmadılar! Benim blogumada beklerim :)
  http://penthosunyandasi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Off o çok kötü işte . Hiç başıma gelmedi böyle bir durum. Hoşgeldiniz.

   Sil

Öne Çıkan Yayın

Garip Kemancı

Bazen yolunuz öyle bir insanla kesişir ki bambaşka ufuklara doğru akar gider zaman. Yirmili yaşlarımın başında  tam da bugünlerde tanıdı...